Dieta dla osób odchudzających się

Osoby borykające się z dodatkowymi kilogramami zwykle odwlekają od siebie myśli dotyczące odchudzania. Dieta kojarzy się przede wszystkim z wyrzeczeniami i konsekwentnym przestrzeganiem zasad żywieniowych.

Osoby, którym udało się schudnąć, podekscytowane sukcesem często szybko powracają do dawnych nawyków żywieniowych. Inni, mimo usilnych prób, nie są w stanie zrzucić nawet kilku zbędnych kilogramów. Receptą jest właściwa dieta, ale również wspieranie jej działania poprzez regularną aktywność fizyczną.

Częstym błędem odchudzających się osób jest głodówka. Nie pomaga w odchudzaniu (efekt jo-jo), może za to doprowadzić do osłabienia organizmu, niedożywienia, oraz do poważnych problemów z zdrowotnych.

Dieta dla osób odchudzających się powinna mieć odpowiednie proporcje składników odżywczych: białka, węglowodanów i tłuszczy (nie wolno zapomnieć o cennych witaminach i minerałach). W diecie powinny znaleźć się przede wszystkim produkty takie jak: owoce, warzywa, chude mięso (pieczone i grillowane), pieczywo pełnoziarniste, nasiona strączkowe, miód i orzechy, zielona herbata. Dieta powinna zostać zaplanowana w taki sposób, by móc redukować wagę powoli i systematycznie., bez nagłych spadków wagi. Organizm musi spalać tłuszcz a nie redukować tkankę mięśniową.

Warszawski Dzień posiada w swojej ofercie wygodą propozycję dla osób na diecie, chcących pozbyć się zbędnych kilogramów. Przygotowywane w oparciu o porady dietetyków posiłki są zbilansowane i gwarantują dopasowanie do indywidualnych potrzeb żywieniowych naszych klientów.